Praktyki studenckie i staże w KPP w Wodzisławiu Śląskim
W Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim możliwa jest realizacja:
- praktyk studenckich,
- staży dla osób bezrobotnych,
I. PRAKTYKI STUDENCKIE
Komenda Powiatowa Policji umożliwia studentom zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych w ramach nieodpłatnych praktyk, które pozwalają na zapoznanie się ze specyfiką funkcjonowania Policji.
Student/studentka zainteresowany/a odbyciem praktyk w KPP w Wodzisławiu Śląskim wskazuje konkretną komórkę organizacyjną, w której chciałby/chciałaby odbyć praktykę.
1. Zgłoszenie na praktyki studenckie.
Przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem rozpoczęcia praktyk studenci zainteresowani ich odbyciem w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim lub jednostkach podległych składają u Oficera Dyżurnego KPP ( po kontakcie z pracownikiem Zespołu Kadr i Szkolenia) albo przesyłają drogą pocztową Formularz zgłoszeniowy dla osób ubiegających się o studenckie praktyki zawodowe w Komendzie Powiatowej Policji wraz ze wskazaną dokumentacją:
- zaświadczeniem z Uczelni potwierdzającym status studenta,
- imiennym skierowaniem na praktykę, wydanym przez Uczelnię, wraz ze wskazaniem danych i numeru telefonu osoby odpowiedzialnej za organizację praktyk z ramienia uczelni,
- kserokopią dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
- oświadczeniem o niekaralności za przestępstwo umyślne z oskarżenia publicznego.
- zgodą na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji umowy/porozumienia dotyczącego praktyk
Komendant Powiatowy Policji może zobowiązać studenta zainteresowanego odbyciem praktyk w KPP do przedłożenia innych dokumentów (np. poświadczenia bezpieczeństwa, zaświadczenia o niekaralności).
Zgłoszenia niekompletne nie będą rozpatrywane - do czasu uzupełnienia brakujących dokumentów.
Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim bądź osoba przez niego wyznaczona podejmuje decyzję o przyjęciu na praktykę oraz wyznacza opiekuna praktyki, czyli osobę odpowiedzialną za jej organizację i przebieg.
Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim może odmówić przyjęcia studenta na praktykę zawodową bez podania przyczyn, o czym należy poinformować zainteresowanego studenta.
Komenda Powiatowa Policji nie pokrywa kosztów dojazdu i zakwaterowania studenta w czasie praktyk.
2. Umowa pomiędzy Uczelnią a Komendą Powiatową Policji.
W przypadku podjęcia decyzji o przyjęciu studenta na praktykę studencką podpisywana jest Umowa o organizację i odbywanie studenckich praktyk zawodowych. Podpisanie umowy poprzedzone jest uzgodnieniem Programu studenckich praktyk zawodowych pomiędzy Organizatorem a Uczelnią, który stanowi załącznik do umowy.
3. Odbywanie praktyk.
W pierwszym dniu rozpoczęcia praktyki zawodowej student zobowiązany jest do odbycia szkolenia wstępnego z zakresu BHP i Ppoż., organizowanego przez Inspektora ds. BHP KPP w Wodzisławiu Śląskim. W godzinach pracy Komendy Powiatowej Policji, student odbywa praktykę w liczbie godzin oraz terminie określonym w Umowie o organizację i odbywanie studenckich praktyk zawodowych.
4. Zakończenie praktyk.
W oparciu o opinię sporządzoną przez opiekuna, Komendant Powiatowy Policji potwierdza odbycie przez studenta praktyki. Potwierdzenie to może przybierać dowolną formę pisemną – w zależności od preferencji Uczelni, np. zaświadczenia, wpisu w dzienniku praktyk, itp.
JAK APLIKOWAĆ NA PRAKTYKĘ STUDENCKĄ?
KROK 1: Sprawdź czy KPP w Wodzisławiu Śląskim poszukuje praktykantów- skontaktuj się z Zespołem Kadr i Szkolenia (47 85 55219) i zapytaj.
KROK 2: Jeśli uzyskałaś/uzyskałeś pozytywną informację wypełnij formularz aplikacyjny i przekaż go do KPP w Wodzisławiu Śląskim wraz z wymaganymi dokumentami.
KROK 3: Czekaj na informację z KPP w Wodzisławiu Śląskim, bądź skontaktuj się w celu uzyskania informacji o zakwalifikowaniu do udziału w praktykach.
II. STAŻE DLA OSÓB BEZROBOTNYCH
Staż dla osób bezrobotnych (Szczegółowe kwestie związane ze stażem dla osób bezrobotnych regulują przepisy ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2013 r. Nr 674,
z późn. zm.) oraz rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu przez bezrobotnych (Dz. U. Nr 142, poz. 1160) polega na nabywaniu przez osoby bezrobotne umiejętności praktycznych, niezbędnych do podjęcia pracy, przez wykonywanie zadań w Komendzie Powiatowej Policji bez nawiązywania z KPP stosunku pracy. Staż dla osób bezrobotnych może trwać od 3 do 12 miesięcy.
Komenda Powiatowa Policji organizuje staże przeznaczone dla osób zarejestrowanych w Urzędzie Pracy jako osoby bezrobotne. Urząd Pracy kieruje do Komendy Powiatowej Policji osoby bezrobotne spełniające wymagania formalne oraz wymagania dotyczące kwalifikacji i predyspozycji wymienione we Wniosku o organizację stażu złożonym do UP przez KPP. Staż dla osób bezrobotnych w KPP w Wodzisławiu Śląskim odbywa się na podstawie umowy zawartej pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy, a Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim.
JAK APLIKOWAĆ NA STAŻ ORGANIZOWANY PRZEZ URZĄD PRACY?
Zainteresowani odbyciem stażu dla osób bezrobotnych powinni zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim.
Pliki do pobrania
-
2__Formularz_zgloszeniowy_na_praktyke
Data publikacji 21.03.2023 11:00(doc 13.5 KB)
-
klauzula_informacyjna_oraz_zgoda_na_przetwarzanie_danych
Data publikacji 21.03.2023 11:00(doc 26 KB)
-
oswiadczenie_o_niekaralnosci
Data publikacji 21.03.2023 11:00(doc 11 KB)
-
WNIOSEK_O_WYRAZENIE_ZGODY_NA_ODBYCIE_PRAKTYKI
Data publikacji 21.03.2023 11:00(doc 16 KB)